Pierwszy plan w fotografii

Czy zastanawiałeś się kiedyś, z jakiego powodu tak sporo czasopism przedstawia twarze na okładce? To z tego powodu, że utożsamiamy się z takimi zdjęciami, co tym samym umożliwia nam utożsamiać się z czasopismem.

Edytorzy sztuki rozumieją, że naszą tendencją jest kontakt z oczami wpatrzonymi w okładkę i to samo tyczy się fotografii portretowej. Pamiętaj, robiąc tego stylu zdjęcia, skupiaj się na oczach. Póki są one na pierwszym planie, to całkowity widok zostanie dobrze sfotografowany, niezależnie od tego, jak płytka będzie głębia ostrości i jak nieostra reszta zdjęcia.

Jednym z najczęstszych akcesoriów fotograficznych jest osłona przeciwsłoneczna. Zwykle jest to część plastiku lub metalu, który przypina się do frontowej części obiektywu aparatu i wpływa, że prezentuje się on bardziej profesjonalnie. Jednakże osłony obiektywów to trochę więcej niż wygląd. Co niezwykle istotne – mogą mocno wpłynąć na jakość zdjęcia.

Jakość oświetlenia, które pada na fotografowany punkt, prezentuje kluczowy wpływ na ostateczny efekt zdjęcia. Występują dwa aspekty co do światła, na które powinno się zwrócić uwagę – barwa światła oraz jego rozproszenie . W większości przypadków wybieramy fotografie o ciepłym odcieniu. Najcieplejsze oświetlenie naturalnie występuje w trakcie wschodu a również zachodu słońca.

Niesamowicie ciekawie wychodzą ujęcia z bliska zwierząt – w szczególności oczu. Aczkolwiek nie jest to łatwe do osiągnięcia, ale osiągalne. Postaraj się dotrzeć do wysokości oczu stworzenia. Ręcznie dopasuj punkt autofokusa, który będzie odpowiadać poziomie oczu zwierzęcia. Jeśli zostawisz to aparatowi, aby dobrać punkt AF, najprawdopodobniej skoncentruje się on na części zwierzęcia, jaka będzie najbliżej lustrzanki – i zapewne będzie to pazury.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: